K mistrovství družstev ve hře na jamky 2017

Senior tour

Ve dnech 6. – 8. července se odehrál již XX. ročník populární soutěže mistrovství ČR seniorských klubových družstev ve hře na jamky na hřišti Golf Resortu Austerlitz.

Soutěž zahájil prezident ČSGA Oldřich Uher večer před zahájením soutěže na společné schůzce kapitánů. Kapitáni byli seznámeni s podrobným programem, organizací soutěže. Hlavní rozhodčí upozornil především na pravidla jamkové hry týmové soutěže a místní pravidla.

První soutěžní den v 7.30 byly odpáleny první drajvy čtyřher. Někteří ze soutěžících předvedli nádherné první údery ne příliš snadné první jamky. Drajvy dopadaly až za levou vodní překážku situované po levé straně dráhy. Mnozí i ze zkušených hráčů podlehli tlaku prvního úderu a míče skončily v některé z vodních překážek první jamky. Ne vždy to však znamenalo prohranou první jamku. Na start se postavilo celkem 8 družstev seniorů, 8 družstev seniorek v MČR a 8 družstev seniorů v Poháru ČR. Celkem 128 hráčů a hráček.

Řada družstev využila nové pravidlo a dvou náhradnících a své hráče z různých důvodů prostřídala.

Z dříve hrané kvalifikace se do Poháru probojovala z 6 kvalifikantů družstva mužů GC Plzeň Dýšina a GC Pardubice, v ženách se do MČR navrátilo po loňském sestupu družstvo GC Mstětice. Vyhrálo postup z 8 družstev žen.

Na výborně připraveném hřišti (následný víkend zde hráli evropští profesionálové) a za příjemného počasí se bojovalo o každý bod ve třech hracích dnech. Po druhém soutěžním kole proběhl společný večer všech účastníků včetně úspěšné tomboly, jejíž výtěžek je opět určen ve prospěch seniorského golfu. Po posledním kole byly rozdány nejlepším družstvům medajle a putovní Poháry.

V MČR družstev seniorů obhájil titul vítěz z roku 2016 GC Hodkovičky. Družstvo hrálo ve složení: Halášek Rostislav, Kotáb Milan, Dušek Pavel, Bien Ladislav, Bouček Zdeněk kpt., Schovánek Jan, Hartman Karel.

V MČR družstev seniorek zvítězilo loni druhé družstvo GC Karlovy Vary ve složení: Peterková Vlasta kpt., Zemplinerová Amara, Budínová Lenka, Kadeřábková Marie.

Poháru ČR zvítězil nováček soutěže GC Plzeň Dýšina ve složení: Hlaváček Jan, Zedníček Jan, Strýček Petr, Čepelák Václav, Stanislav Josef kpt., Hašek Ivan.

Blahopřání nejlepším a dík patří všem hráčům a pořadatelům, kteří vytvořili příjemné prostředí.

Konečné pořadí družstev:

Podrobné výsledky soutěže najdete na výsledkových tabulích. Autentické záběry z průběhu soutěže vyhotovil Stanislav Prauzek.