Marisa Sgaravatti Trophy 2016

Mezinárodní

Ve dnech 5. – 9. 9. 2016 se uskutečnil XXVI. ročník MARISA SGARAVATTI TROPHY na hřišti Real Club de Golf Guadalmina v San Padro de Alcántara, nedaleko Marbelly ve Španělsku.

Na tomto čtyřdenním turnaji (1. den proběhlo cvičné kolo), se zůčastnilo i reprezentační družstvo žen České republiky ve složení: Knihová Věra, Janoudová Helena, Uhrová Iveta, Zemplinerová Amara, Trojanová Jarmila a Budinová Lenka.

Turnaje se v letošním roce zúčastnilo celkem 16 družstev.

První dva soutěžní dny proběhl turnaj na rány, hrálo 5 hráček, z toho nejhorší výsledek se škrtal. První den se našim hráčkám příliš nedařilo a s výsledky Janoudová (84), Knihová (86), Zemplinerová (89), Budinová (91) a Uhrová (94) se naše hráčky umístily se součtem ran +62 na 13. místě. Druhý den zahrály naše hráčky pouze o 1 ránu lépe – Janoudová (87), Knihová (84), Zemplinerová (93), Budinová (88), Uhrová (90) a se součtem ran +61 a s celkovým součtem ran za dva dny +123 zůstal náš tým na 13. místě.

Třetí a čtvrtý soutěžní den se hrála jamkovka o 13. – 16. místo. První den hrál náš tým proti týmu Polska a tento boj naše hráčky vyhrály v poměru 5 : 0. Druhý den hrál náš tým proti týmu Maďarska (ten porazil o den dříve tým Lucemburska) a naše hráčky zvítězily v poměru 3,5 : 1,5. Celkově tedy obsadil tým České republiky 13. místo.

Pořadí na předních místech: 1. Itálie,, 2. Finsko, 3. Španělsko.

Je nutno ještě zmínit, že v letošním roce proběhl souběžně na stejném golfovém hřišti již 3. ročník turnaje Master seniorek (65+) a to s velmi kvalitními výsledky. Naše masterseniorky se turnaje nezúčastnily, neboť se nezúčastnily kvalifikačních turnajů vypsaných pro tuto soutěž ČSGA.

XXVII. ročník Marisa Sgaravatti Trophy se uskuteční v Itálii na hřišti Circolo Golf Torino – La Mandril, a to ve dnech 5. – 9. 7. 2017.

Děkujeme našim reprezentantkám za příkladnou reprezentaci!