6. místo žen na turnaji Marisa Sgaravatti Trophy

Mezinárodní

Ve dnech 21. – 25. 7. 2014 se uskutečnil XXIV. ročník MARISA SGARAVATTI TROPHY na hřišti Golfclub Hösel e. V. v Düsseldorfu v Německu. Na tomto 4 denním turnaji (1. den proběhlo cvičné kolo), se zúčastnilo i reprezentační družstvo žen České republiky ve složení: Dědečková Blanka, Hesová Věra, Přibylová Pavla, Šimková Michaela, Zemplinerová Amara a Budinová Lenka, která nahradila Helenu Janoudovou. Turnaje se v letošním roce zúčastnilo celkem 13 družstev.

První dva soutěžní dny proběhl turnaj na rány, hrálo 5 hráček, z toho nejhorší výsledek se škrtal. První den se našim hráčkám vedlo výborně a s výsledky Hesová (84), Přibylová (86), Šimková (88) a Zemplinerová (88) se naše hráčky umístily se součtem ran +62 na 5. místě. Druhý den zahrály naše hráčky ještě lépe – Hesová (84), Přibylová (85), Šimková (87), Zemplinerová (87) a se součtem ran +59 a s celkovým součtem ran za dva dny +121, nám zůstalo 5. místo.

Třetí a čtvrtý soutěžní den se hrála jamkovka o 5. – 8. místo. První den hrál náš tým s týmem Finska (v loňském roce obsadil tento tým 2. místo) a tento boj naše hráčky vyhrály (3,5 : 1,5). Druhý den nás však porazil tým Švýcarska (1,5 : 3,5) a naše hráčky tedy obsadily celkově 6. místo, což je historicky nejlepší výsledek na tomto, pro náš tým již 9. turnaji. Pořadí na předních místech: 1.Španělsko, 2. Belgie, 3. Rakousko.

Je nutno ještě zmínit, že v letošním roce proběhl souběžně na stejném golfovém hřišti turnaj Master seniorek (65+) a to s velmi kvalitními výsledky.

XXV. ročních Marisa Sgaravatti Trophy se uskuteční v České republice na hřišti Karlovy Vary – Olšová vrata ve dnech 13. – 17.7. 2015. Doufám, že se na tomto turnaji zúčastní poprvé i naše Master seniorky.