ME EGA družstev žen

Mezinárodní

Ve dnech 2. 9. – 6. 9. 2014 se v Rakousku na hřišti Gut Altentann koná Mistrovství Evropy EGA družstev žen, na kterém má zastoupení i Česká republika. Tým je tvořen 6 hráčkami, které se nominovaly podle seniorského žebříčku ČGF: Blanka Dědečková, Věra Hesová, Helena Janoudová, Pavla Přibylová, Michaela Šimková a kapitánka Anna Dzurenda.

Jedná se o historicky první účast českého ženského seniorského golfu na ME EGA. Náklady na výjezd byly pokryty ze strany ČGF (ubytování a hrací poplatky), ostatní náklady si hradí hráčky samy.

A teď aktuálně z místa konání: podle informace prezidenta klubu od začátku července pršelo 46 dní a podle toho vypadá stav hřiště (viz foto). Cvičné kolo (1. 9.) a první soutěžní kolo (2. 9.) byly z důvodu nehratelného a podmáčeného hřiště zrušeny. Bohužel pršet nepřestává, a tak není vůbec jisté, kdy začne vlastní soutěž. Ale oficiální zahájení proběhlo a tak náš tým do ženského seniorského evropského golfu vstoupil.

Anna Dzurenda

Závěrečná zpráva:

V sobotu 6.9.2014 bylo v Rakousku na hřišti Gut Altentann slavnostně ukončeno Mistrovství Evropy žen seniorek, kterého se účastnil i český tým (viz zpráva z 3. 9. 2014). Z důvodu nepříznivého počasí přistoupila komise EGA ke zkrácené verzi Mistrovství, takže se hrálo pouze jedno kolo na rány a pak 2 kola jamkové hry.

V základní části na rány skončil český tým na 14.místě s celkovým výsledkem + 72 ran (Blanka Dědečková 79 , Věra Hesová 80 , Anna Dzurenda 80 , Pavla Přibylová 83, Michaela Šimková 85, Helena Janoudová 87). Na 6. tým soutěže naše seniorky ztrácely 23 ran, ale o vyrovnanosti výkonnosti svědčí to, že mezi 6. týmem Belgie a 12. týmem Finska byl rozdíl pouze 5 ran. Další den jamkové hry český tým prohrál 3:2 s týmem Islandu a v další části už nepokračoval. Celkově tedy český ženský seniorský tým skončil na 15. místě a s výsledkem byly hráčky spokojeny. Byl to týden plný zážitků a nových zkušeností a těšíme se na účast v příštím roce.