Naše seniorky v Belgii 2023

Mezinárodní

Ve dnech 26. – 30. června 2023 se uskutečnil XXXII. ročník MARISA SGARAVATTI TROPHY a IX. ročník European Masters Team Championship, a to na královském golfovém hřišti Royal Waterloo Golf Club v Belgii.

Klání se zúčastnilo 17 týmů seniorek (50+) a 12 týmů master seniorek (65+) ze 17 zemí Evropy, celkem hrálo téměř 150 hráček. Za tým České republiky bojovaly následující hráčky pod vedením hrající kapitánky Zuzany Trunečkové: Laura Bosničová, Marina Fritschová, Jana Krňanská, Pavla Přibylová a Barbora Stárková.

První dva soutěžní dny proběhl turnaj na rány, hrálo 5 hráček, z toho nejhorší výsledek se škrtal. Po těchto dvou dnech se naše družstvo umístilo o pouhou jedinou ránu na 9. místě a nemohlo pak v následujících dnech bojovat o medaili jako v předchozích dvou letech. Třetí a čtvrtý soutěžní den hrál tedy náš tým o 8-12. místo.

První den hrál náš tým s týmem Lucemburska a tento boj naše hráčky vyhrály! Druhý den tedy náš tým bojoval s týmem Portugalska. Vítězství se bohužel nepodařilo a náš tým obsadil celkové 10. místo.

V podobném duchu se nesl i turnaj masterseniorek. České barvy hájily pod vedením hrající kapitánky Lenky Budinové: Věra Hesová, Luďka Kvízová a Amara Zemplinerová.

Tento turnaj byl třídenní, první den se hrálo na rány a další dva dny jamkovka, stejně jako u kategorie seniorek. Naše masterseniorky se umístily po prvním kole na 12. místě, 2. den v jamkovce zvítězily nad týmem Rakouska a 3. den prohrály s týmem Francie. Celkově se masterseniorky umístily na 10. místě, stejně jako tým seniorek.

XXXIII. ročník Marisa Sgaravatti Trophy a X. ročník European Masters Team Championship se uskuteční v Holandsku na hřišti Golfbaan Het Rijk van Nunspeet, a to ve dnech 15.- 19. 7. 2024.

Děkujeme všem zúčastněným hráčkám za příkladnou reprezentaci a těšíme se na evropské golfové klání v roce 2024.