!!! ÚŽASNÝ VÝSLEDEK – STŔÍBRNÁ MEDAILE !!!
na turnaji Marisa Sgaravatti Trophy 2021 na Konopišti
a 7. místo pro masterseniorky

Ve dnech 4. – 7. října 2021 se uskutečnil XXX. ročník MARISA SGARAVATTI TROPHY na hřišti golfového resortu Konopiště v České republice – hřiště Radecký.

Tento turnaj, kterého se české družstvo zúčastnilo již po patnácté, byl vyjímečný nejen pro výsledek, který naše družstva žen seniorek a masterseniorek dokázaly vybojovat, ale také pro rekordní počet družstev. Zúčastnilo se ho 17 týmů seniorek (50+) a 11 týmů master seniorek (65+) ze 17 zemí Evropy, celkem hrálo téměř 150 hráček.

Za tým České republiky bojovaly (a to doslova) následující hráčky pod vedením hrající kapitánky Zuzany Trunečkové: Marina Fritschová, Věra Hesová, Jana Krňanská, Pavla Přibylová a Lenka Zahálková.

První dva soutěžní dny proběhl turnaj na rány, hrálo 5 hráček, z toho nejhorší výsledek se škrtal. Již první den ukázal, jak skvělé a silné družstvo Česká republika má, neboť se našim hráčkám vedlo výborně a po prvním dnu obsadila Česká republika dělené 1. místo.

Druhý den zahrály naše hráčky také výborně a první místo již nebylo dělené, ale samostatné. Opravdu skvělý výsledek!!!

Třetí a čtvrtý soutěžní den hrál tedy náš tým jamkovku o medaile. První den hrál náš tým s týmem Finska a tento boj naše hráčky vyhrály! Druhý den tedy náš tým bojoval o 1. a 2. místo s týmem Itálie. Vítězství se bohužel nepodařilo a náš tým obsadil úžasné 2. místo a radoval se ze stříbrné medaile!!

Konečné výsledky

Kromě XXX. ročníku Marisa Sgaravatti Trophy proběhl souběžně ve stejném golfovém resortu – hřiště D´Este VII. European Masters Team Championship, tedy turnaj master seniorek (65+), a to s velmi kvalitními výsledky. České barvy hájily pod vedením hrající kapitánky Kamily Pobudové: Helena Janoudová, Vlasta Peterková, Anna Polavková a Eva Tichá.

Tento turnaj byl třídenní, první den se hrálo systémem Four ball better ball a další dva dny se hrálo na rány. Naše master seniorky se umístily na 7. místě.

Zajistit velký mezinárodní turnaj byla již podruhé výzva (poprvé se v České republice turnaj hrál v Karlových Varech v roce 2015), kterou přijala ČSGA s představou uspořádat 30. jubilejní turnaj Marisa Sgaravatti Trophy a 7. ročník European Masters Team Championship profesionálně a perfektně.

Partnerem sportovní události byla Středočeská centrála cestovního ruchu a agentura Czech Tourism. Dárky hráčkám věnovala společnost Manufaktura a Nestlé. Dík patří ČGF, která pro turnaj zajistila 3 rozhodčí, zapůjčila vlajky, …

Turnaj našel výborné zázemí v Golf and Spa Resortu Konopiště. Tým pod vedením Martina Hurycha šlapal jak hodinky. Hráčkám se výborně hrálo, spalo, jedlo. Ovace ve stoje pro Martina Hurycha a gastro tým během závěrečného ceremoniálu byly zaslouženým oceněním.

Na závěr patří dík organizátorkám, kterými byly: Lenka Budinová, Henrieta Martinčová, Pavla Přibylová, Amara Zemplinerová, a všem dobrovolníkům, kteří při tak významné a velké akci pomáhali, tj. zejména Marice Wagnerové a hosteskám, které pomáhaly v recepci, Tomáši Matouškovi, který zajistil významnou část potřebných vozíků Kiffe a Juc , všem golfovým klubům, které zapůjčili elektrické vozíky, jakož i jednotlivým členům ČSGA , kteří vyslyšeli naši prosbu a hráčkám na celý turnaj zapůjčili vlastní vozíky.

XXXI. ročník Marisa Sgaravatti Trophy se uskuteční ve Švýcarsku na hřišti Golf Country Club de Bonmont v Chéserex, ve dnech 4.- 8. 7. 2022.