Výsledky ESGA Masters 2019

Mezinárodní

Ve dnech 24. – 27. 6. 2019 se ve Švédsku konal turnaj ESGA Masters 2019 – ME družstev master seniorů a super master seniorů. ČSGA vyslala do Švédska 2 družstva:

• na ESGA Masters Team Cup 70+
  • na ESGA Super Masters Team Trophy 75+.

Nominace byla zveřejněna v příspěvku z 19. 6.

Hrálo se na velmi dobře připravených hřištích Båstad Old (Cup 70+) a Båstad New (Championship 70+ a Team Trophy 75+), za příjemného a slunečného počasí, s výjimkou posledního dne, kdy přecházela studená vlna.

V soutěži Masters Team Championship 70+ (bez naší účasti) bylo pořadí Velká Británie, Švédsko, Španělsko.

V soutěži Masters Team Cup 70+ bylo pořadí Finsko, Španělsko, Dánsko, naše družstvo se umístilo na 13. místě z 19 družstev, přičemž od 6. do 13. místa družstva od sebe v průměru dělil vždy 1 bod a k lepšímu umístění chybělo málo.

V soutěži Super Masters Team Trophy 75+ se hodnotilo brutto i netto pořadí, ceny obdržela první dvě družstva z každé kategorie. Na brutto zvítězilo družstvo Švédska, 2. Dánsko, 3. Portugalsko, na netto 1. Polsko, 2. Portugalsko, 3. Dánsko. Naše družstvo skončilo v obou kategoriích na 9. místě z 12 družstev. Nedařilo se zejména poslední den v singlech, po kterých jsme klesli ze 6. průběžného místa.

Děkuji všem našim hráčům za vzornou reprezentaci, i když svými výsledky naše družstva poněkud zaostala za minulými roky i za vlastním očekáváním.

ESGA Masters 2020 se bude konat ve Švýcarsku v Basileji.