Master senioři druzí v Evropě!

Mezinárodní

Český tým master seniorů na XIII European Masters Seniors Championship and Cup opět druhý!

V konkurenci devatenácti národních týmů se podařilo našim master seniorům zopakovat umístění z předloňského Mistrovství Evropy v Itálii. Loni byla Česká republika v německém Bonnu šestá. Letošní Mistrovství Evropy se konalo v Rakousku na hřišti GC Lengenfeld. Prvé místo jsme přenechali domácím Rakušanům, nebo lépe řečeno Rakušané i čtvrtý den dokázali lépe zahrát na svůj hendikep.

GC Lengenfeld má dvě osmnáctijamková hřiště Donauland a Kamptal. Obě hřiště jsou členitá s nakloněnými fervejemi. Jamka č. 3 na hřišti Donauland při určité délce drajvu spolehlivě odkloní míček do autu. Klubovna nás přivítala zvětšená o Party stany, protože bylo cca 200 účastníků včetně náhradníků a doprovodu. Po treninkovém kole před zahájením, fotografováním družstev a večeří nás uvítala vojenská hudba. Počasí bylo skvělé, deštníky nebyly potřeba, spíše více tekutin.

Naše družstvo startovalo v soutěži Cup (Pohár), která se hraje na Stablefordové body netto a hrálo se na hřišti Donauland. Družstvo hrálo v sestavě Josef Prause – kapitán, Stanislav Prauzek, Josef Lonský, Bohumír Stránský, Jiří Svoboda a Jan Pfannenstiel. Nominovaného Václava Kulicha, který těsně před mistrovstvím onemocněl, pohotově nahradil Josef Lonský, který si přivezl výbornou formu a se Standou Prauzkem po dvou dnech, kdy se hraje ve dvojicích, byli nejlepší dvojicí v celé soutěži.

První den při hře dvojic Four Ball Better Ball jsme se dělili s Nory o čtvrté místo. Nejlepší byli Angličané, druzí Švédové a třetí Rakušané. Druhý den při hře Greensomes, kdy jsme vybírali drajv a dále se poctivě střídali, se nám podařil husarský kousek. Měli jsme dva nejlepší výsledky 42 a 41 z celého pole hráčů. Perfektně jsme se doplňovali a zahráli lépe než byl náš hendikep vytvořený jako 60% nižšího a 40% vyššího. Vítězný druhý den nás posunul na dělené prvé místo s Anglií. O jeden bod zaostávali Rakušané.

Třetí den soutěže (čtvrtý včetně treninkového kola), ve kterém už jde hodně o kondici, se hráli jednotlivci a braly se čtyři výsledky. Lépe zahráli domácí Rakušané a zaslouženě zvítězili. Druhé místo získala Česká republika a třetí skončila Itálie zásluhou nejlepšího závěrečného dne. Anglie měla slabší poslední den a obsadila páté místo.

V soutěži Championship, která měla pouze devět národních družstev a hraje se na rány brutto, vyhráli s převahou Angličané s výsledkem 597 ran, druhé místo obsadili Španělé 620 ran a třetí byli Italové 625 ran. Tato soutěž je zatím bez naší účasti.

V roce 2016 bude pořadatelem Mistrovství Evropy Master seniorů Česká republika a předpokládám, že nejpozději zde bude startovat i naše družstvo v brutto soutěži. Závěrem možno říci, že atmosféra byla i přes líté golfové souboje přátelská a na závěrečné galavečeři umocněná místní specialitou – vínem Grüner Veltliner. Mnoho z nás si neuvědomovalo, že na hřišti vlastně chodíme po stráních odkloněných od slunce, protože jedině tak mohlo v této vinařské oblasti zvítězit golfové hřiště nad vinicemi, nakonec ku prospěchu obou stran.