Ohlédnutí za mistrovstvím ČR družstev

Senior tour

První letošní mistrovské medaile si nejlepší družstva odvezla domů. Nejstarší golfová hra, kterou je hra na jamky, ovládla po tři dny golfový resort GC Austerlitz. Hra, kde se může plně rozvinout taktika, odvaha riskovat bez zátěže počtu ran a případné ztráty hendikepu, napětí u jednotlivých zápasů někdy až za osmnáctou jamku, slavila svůj úspěch.

Ve dnech 8. – 10. června 2011 se odehrály soutěže Mistrovství ČR družstev v kategoriích muži, ženy a Pohár ČR mužů. Jedinou změnou oproti minulému ročníku byla změna názvů soutěží a to z I. ligy na výstižnější Mistrovství ČR a II. ligy na Pohár ČR. Golfový rezort jakoby všem účastníkům i organizátorům chtěl nahradit potíže způsobené loňským extrémním počasím, které tehdy poškodilo hřiště. Tentokrát hřiště bylo nádherně připraveno, organizace od startérů, rozhodčích, organizačních pracovníků a členů výboru klapala do každého detailu. Nesmíme zapomenout ani na vynikající kuchyni. Dařilo se plnit časové limity, ani půldenní déšť nedokázal narušit hladký průběh soutěže. Vše se podařilo i díky hlavnímu partnerovi Modřanská potrubní a.s. a dalším partnerům – Milo, Tart, Braun.

Soutěže se účastnilo 15 družstev mužů (vítěz kvalifikace Nová Amerika na poslední chvíli oznámil svou neúčast) a 8 družstev žen. V MČR mužů se v I. kole utkal obhájce titulu Ostrava s Mariánskými Lázněmi. Mariánské Lázně zvítězily a nastartovaly svou vítěznou sérii až k zisku titulu mistra ČR. RGC Mariánské Lázně přijel ve své nejsilnější sestavě, ve které v současné době asi nemá konkurenci. Na zisku titulu se podíleli: Stanislav Kopejtko, Karel Krupna, Antonín Kunšta, Zdeněk Markuzi, Pavel Pilip, Petr Štangl, Karel Štětina. O další místa soupeřili tradiční rivalové s jejich konečným pořadím: stříbro získal GC Praha a bronz PGC Ostrava. GC Karlovy Vary zůstaly bez medaile na 4. místě. Z nejvyšší soutěže sestupuje GC Karlštejn.

V MČR družstev žen došlo k největšímu překvapení, když ziskem stříbrné medaile se může pyšnit GC Brno, které až ve finále podlehlo GC Karlovy Vary. Mistrovské Karlovy Vary hrály ve složení: Lenka Budinová, Daniela Kostková, Vlasta Peterková, Amara Zemplínerová. Bronz získaly ženy GC Poděbrady. Velkým překvapením je sestup žen PGCM Ostrava. Vítěz kvalifikace v Poděbradech GC Austerlitz získal 6. místo.

V Poháru ČR mužů prošlo hladce soutěží hodně překvapivě družstvo GCC Prague a získalo tak putovní pohár. Tým hrál ve složení: Pavel Bursa, Jaroslav Bakstein, Zdeněk Bouček, Karel Hartman, Karel Kapr, Jan Schovánek, Jiří Velden. Na dalších místech jsou druzí GC Konopiště – stejně jako v roce 2010 – a pomyslný bronz vybojoval GC Beřovice. Úspěšné XIV. MČR družstev skončilo a těšíme se na jeho další ročník.