K nahlédnutí je nový žebříček po turnaji v Ropici zde...

které byly jen z jednoho klubu a to ještě ne domovského. Počasí bylo nádherné, stejně tak i nová klubovna, hřiště bylo připraveno perfektně.... Hřiště bylo pro seniory docela obtížné, hendikep si zlepšil jen jeden senior, ostatní spíše "připisovali". Hráči ale jistě dali do hry všechen svůj um a tak si svá umístění zasloužili. V ženách zvítězila Anna Vittová (PGCO, 209 ran), v mužích si vybojoval prvenství Arnošt Martinec (GCHK, 160).

Vítězky zleva: Jana Bauerová, Anna Vittová a Eva Císařová

Krásná nová klubovna

A trojice vítězů zleva: Arnošt Martinec, Bohumil Holubec a Josef Janík

19.9.2006
Již jen tři turnaje chybí do konce seniorské sezóny.
V Hluboké se hrál po delší době způsobené reprezentačními povinnostmi opět turnaj Senior Tour. Slušná účast 45 hráčů a hráček obsadila všechny kategorie. V jednotlivých kategoriích zvítězili: Zdena Vovsová (GCP), Magdalena Kuciánová (SGCC), Jaroslava Babánková (1.JČB), Petr Rubáš (GCP), Jiří Hauser (GKDD) a Lubomír Kucián (SGCC).

Další turnaj se hraje právě nyní v Ropici a o víkendu 30.9.-1.10. v  Mstěticích.

14.9.2006
V Habsbergu v Německu se konalo ve dnech 12.-13.9. mezistátní utkání s našimi reprezentanty.
Prozatím nemáme k dispozici zprávu o utkání, takže nabízíme alespoň několik fotografií účastníků a hřiště. Další fotografie jsou k nalédnutí zde...

Moravští účastníci

Obě reprezentace společně

7.9.2006
Již v červenci se hrálo
XXV. Mistrovství Evropy a Evropský pohár, ale nyní jsou k dispozici podrobnější informace.
XXV. Mistrovství Evropy a Evropský pohár 6 členných družstev Unie evropských seniorských golfových asociací  11. – 14.  července 2006 Bordeaux - Francie
            Turnaje se hrály na dvou hřištích Golf du Medoc  vzdálených cca 15 km od Bordeaux, která se nacházejí na poloostrovu mezi řekou Garonne a Atlantickým oceánem. Pořadatel zajišťoval dopravu z hotelů na hřiště  v hodinových intervalech.
            Mistrovství se hrálo na hřišti Les Chateaux  ze žlutých odpališť dlouhém 5.689 m, par 70. Pohár na hřišti Les Vignes dlouhém 5.704 m, par 71. Teploty při turnajích se pohybovaly mezi 30 až 34 C° a byly mírněny jen vánkem od oceánu. Hřiště, jsou údajně jedna z nejlepších ve Francii, s velkými členitými greeny obklopenými bunkry a mnoha vodními překážkami byla velmi náročná. Přispívalo k tomu i to, že byla porostlá trnitými křovinami, takže nalézt míč mimo dráhu bylo skoro nemožné. Sestavy obou družstev byly stanoveny dle odchylky od par ve vybraných turnajích Volvo senior tour 2006. Hráli: družstvo A:  Jan Kunšta hdp 4,6, Bohumil Pospíšil 5,0, Jan Schovánek 6,1, Arnošt Martinec 6,6,  František Múnster 7,0, Emanuel Marek 10,0. Družstvo B: Petr Štangl 7,6, Jan Nečas 8,5, Jaroslav Dusílek 9,5, Tomáš Teissing 10,0, Bohumil Holubec 10,2 a Petr Rubáš 10,5.
            Družstvo A se umístilo na 13. místě, bohužel nejhůř v dosavadních účastech, výkonem 983 úderů na 54 jamek. Citelně chyběl Jiří Kodeš. Zvítězilo Španělsko 888 úderů,  2. Anglie 906, 3. Francie 907. Před námi bylo Německo 969 a Dánsko 977  úderů. V individuální klasifikaci byl Jan Kunšta na 21. místě s 233, František Múnster 48. 243 úderů. Zvítězil M. Preysler Španělsko 214, 2. Trenor Španělsko 223.
            Družstvo B hrající soutěž s omezeným hdp se umístilo na dobrém 7. místě výkonem 879 úderů. Zvítězila Itálie 863, 2. Rakousko 867, 3. Švýcarsko 873, 4. Anglie 876, 5. Francie 878 a 6. Španělsko 879. V individuální klasifikaci byl Bohumil Holubec na 25., Tomáš Teissing  29. a  Petr Štangl na 32. místě.
            Závěřečné rozdílení cen se konalo v zámku Giscour na jehož pozemcích se pěstuje jedno z nejlepších červených vín bordeaux, které bylo možno vydatně ochutnat k báječné večeři

1.9.2006
Naše seniorky získaly dvě medaile - stříbro a bronz!
Lépe se umístila Helena Janoudová (RGCML,256 ran), která si udržela malý náskok z druhého kola nad třetí v pořadí Vlastu Peterkovou (GCKV,259). Na první místo Rity Ruland od prvního kola nikdo neměl, zvítězila s náskokem 23 ran.
V doprovodné soutěži – v jednokolovém stablefordu pro hráče, kteří se nezúčastnili finálového kola zvítězil B. Procházka (GCKV), před H. Moratem a  J. Lešem