22.9.2005
Poslední říjnový turnaj SENIOR TOUR 2005 se uskutečnil ve dnech 20.- 21. 9. 2005 na hřišti BGC Ropice
.
Seniory přivítalo dobře připravené hřiště, pěkné počasí a příjemní prostředí .
Hřiště posazené do hezkého prostředí Těšínských Beskyd s velkou řadou pískových a vodních překážek prověřilo znalost golfového umění 18. seniorů a seniorek.
Vedle současného 9. jamkového hřiště úspěšně a rychle probíhá výstavba další devítky a klubového zázemí.
V brutto kategorii žen zvítězila O. Prokopová (DGCS), před J. Pilchovou (BGC) a S. Del Faverovou (DGCS).
V brutto kategorii mužů zvítězil J Janík (PGCO), před J. Whitewoodem (BGC) a J. Prausem (PGCO).

Nejlepší netto výsledek zahrál K. Kratochvíl (BGC).
Kompletní výsledky najdete zde...

19.9.2005
Mezistátní utkáni seniorů ČR a SRN v Mariánských Lázních.
Ve dnech 12.-14.září 2005 bylo odehráno tradiční přátelské utkání seniorů Česká republika-Německo.Hrálo se na hřišti Royal GC Mariánské Lázně na zvláštní přání němců - zahrát si v Mariánkách v roce stého výročí otevření hřiště.
O účast v družstvu našeho soupeře byl velký zájem, proto nás požádali o navýšení počtu hráčů z původních 18 až na 26. Přistoupili jsme na počet 20 hráčů v obou družstvech.
Utkání se hraje jamkově, první hrací den čtyřhry-best ball.Ve hře bylo 10 bodů a Češi vyhráli 7  :3. Druhý den se hrály dvouhry o dalších  20  bodů. Naše družstvo svůj náskok zvýšilo a vyhrálo 14 : 6.Celkový výsledek 21 : 9. Tak výrazné vítězství českého družstva sestaveného ze sedmi klubů nikdo nečekal, zvláště když v loňském utkání ve Straubingu jsme vyhráli o jediný bod. Krásný putovní pohár zůstal opět v držení Čechů, Moravanů a Slezanů.
Hrálo se při správném golfovém počasí na dobře připraveném hřišti.
Toto utkání má také nemalý význam společenský.V průběhu třech dnů proběhlo několik společenských setkání hráčů obou družstev.Vydařené bylo posezení v předvečer zahájení v restauraci Hvozd se zabijačkovým občerstvením.Vrcholem byl pak úterní galavečer v restauraci golf, na který přišli pozdravit všechny hráče pánové president a manažer RGCML. Po předání dárků a pozdravných projevech následovala dobrá večeře a volná zábava při živé hudbě a dobrém moravském víně od manželů Stanglových.
Po vítězném tažení českého týmu ve  dvouhrách následoval společný oběd, vyhlášení vítěze a pozvání k další odvetě v roce 2006 na hřiště v blízkosti Regensburgu.
Milé bylo to, že všichni i poražení Němci, odjížděli z Mariánek spokojeni s pocitem příjemně prožitých dnů.

Českou republiku reprezentovali:
J.Hanek, P.Štebel, J. Šimonek, V. Koráb, Z. Bálek, R. Matolín (GC Karlovy Vary), J. Štiler, P.Štangl, L. Pužej, I. Valtr, J. Mrůzek (RGC Mariánské Lázně), J. Prause, J. Janík, J. Císař, S. Prauzek PGC Ostrava, T. Teissing (GC Konopiště), J. Nečas (GC Karlštejn), P.Rubáš, P. Dvořák, J. Neudert (GC Praha)

Děkuji celému Čs.družstvu za vítězství a vzornou reprezentaci.
Josef Mrůzek

15.9.2005
Senior Tour 2005 pokračuje v Ropici,
kde se hraje dva dny 20.-21.9. kanon startem v 10 hodin. Počet přihlášek je omezen na 40 účastníků.
Rozpis turnaje je zde...

8.9.2005
Další z turnajů SENIOR TOUR 2005 se uskutečnil ve dnech 6.- 7. 9. 2005 na hřišti GC Austerlitz
. Pro seniory bylo připraveno velmi dobře připravené hřiště, pěkné počasí a příjemní hostitelé.   GC Austerlitz nabízí hostům velmi příjemné a hodnotné zázemí, v nově vybudované  klubovně, restauraci a ubytovacím zařízení. Sportovně náročné hřiště prověřilo fyzickou zdatnost a odolnost i  21 seniorů a 8 seniorek.
V ženách probíhalo vše podle papírových předpokladů a zvítězila hráčka s nejlepším hendikepem - Oldřiška Prokopová (DGCS,215 ran), před Marlys Floemerovou (RGCML,221) a Vladimírou Svobodovou (GCBJ,226).
V mužské kategorii získal první místo Josef Prause (PGCO,184) díky nejlepšímu výkonu celého turnaje - 87 ran v druhém kole. Na druhém a třetím místě se umístili shodným počtem ran František Floemer (RGCML,186) a Stanislav Prauzek (PGCO,186). Celkem hrálo 8 žen a 21 mužů.

"Tak co, jak jste hrály?..."

2.9.2005
XIII. Mezinárodní mistrovství seniorů ČR v Karlových Varech.
Senioři a seniorky z Anglie, Belgie, Holandska, Maďarska, Německa, Slovenska, Spojených států Amerických, Španělska, Švýcarska a České republiky se ve dnech 30.8 až 1.9.2005 se setkali na XIII. Mezinárodním mistrovství seniorů a seniorek ČR.
Dobře připravené hřiště GR Karlovy Vary a krásné slunečné a teplého počasí přivítalo na startu 24 seniorek a 122 seniorů .
O zvyšující se kvalitně tohoto turnaje a jeho oblíbeností svědčí i to, že jedna čtvrtina startujících měla jednomístný hendikep.
Mezinárodním mistrem ČR se stal H. Plenk (SRN), před B. Bultem (BEL) a J. Hardem (SRN).
V kategorii mužů nenavázali nejlepší senioři ČR na úspěchy v minulých let a v mezinárodním hodnocení obsadili 4., 5. a 8 místo.
Mistrem ČR se stal po rozehrávce J. Hanek (GCKV), před J. Kodešem (GCPY) a J. Kunštou (RGCML).
Mezinárodní mistryni ČR se stala E. Mäker (SRN), před R. Ruland (SRN) a H. Janoudovou (RGCML).
Mistryni ČR se stala H. Janoudová (RGCML), před V. Peterkovou (GCKV) a E. Tichou (GCAB).
Kompletní výsledky jsou zde...

Zleva: Jan Kunšta, Jarda Hanek, Jiří Kodeš

Uprostřed Helena Janoudová, vpravo Vlasta Peterková

2.9.2005
POZOR ZMĚNA TERMÍNU !!!
Turnaj v rámci SENIOR TOUR ve Mstěticích se odkládá z 24.-25.9. na 1.-2. října 2005.
Omlouváme se za tuto změnu, původní termín je obsazen pro klubová mistrovství.