23.9.2004
Předposlední díl  Senior Tour 2004 se odehrálo na hřišti ve Slavkově.
Turnaj měl v mužích asi jednoho favorita, byl jím poděbradský
Jirka Kodeš. Svou roli potvrdil vítězstvím o 10 ran před svým klubovým kolegou Janem Kuzlem a Josefem Kristlíkem z Mariánek.. Kodeš se také jako jediný dostal pod hranici 80 ran číslem 79 v prvním kole. V ženách zvítězila Oldřiška Prokopová (DGCS) s náskokem 8 ran před Vladimírou Svobodovou (PGCB) Janou Bauerovou (PGCO).
Kompletní výsledky zde...

23.9.2004
K nahlédnutí je nový žebříček k 12.9.2004.
Podívejte se do levého menu.

21.9.2004
XXIII SENIORSKĚ MISTROVSTVÍ EVROPY DRUŽSTEV V GOLFU
Seniorská golfová asociace Španělská byla EGA pověřena uspořádat ME seniorů v roce 2004. ME seniorských družstev se uskutečnilo ve dnech 15 až 17 . září 2004 v SEVILLE.
            Mistrovská kategorie se  hrála na hřišti REAL GOLF CLUBU SEVILLA za účasti družstev z Itálie, Španělská, Anglie, Francie, Norska, Finska, Švýcarska, ČR, Portugalska, Norska, Německá, Dánska, Rakouska, Řecka, Slovinska, Švédska, Islandu, Lucemburska, Belgie a Slovenska.
            Kategorie poháru ME se hrálo na  hřišti REAL GOLF CLUBU PINEDA za účasti družstev z 21 státu kde mimo již vyjmenované přibylo ještě družstvo Maďarska .
            Hřiště RGC SEVILLA umístěné v blízkosti  města  je poměrně nové, dobře udržované s pěkným zázemím a do komplexu sportovišť zde patří mimo jiných i  dostihový areál, který na dvou jamkách zasahuje do golfového hřiště. Hrálo se za krásného a pro nás nezvykle teplého počasí.
           ČR v hlavní kategorií reprezentovali  J. Kodeš, J. Kunšta, J. Schovánek, F. Münster, B. Pospíšil a J. Kristlik.  V poháru ME ČR reprezentovali Nečas, P. Štangl, J. Císař, P. Mergl, J. Prause a L. Pužej. V  hlavní kategorií zvítězilo družstvo Itálie, před Španělském a Anglii. Družstvo ČR obsadilo osmé místo.  V jednotlivcích se z družstva ČR  nejlépe umístili  J. Kodeš (9) a J. Kunšta (11). V poháru ME zvítězilo družstvo  Španělska, před Finskem a Slovinskem. Družstvo ČR  skončilo na jedenáctém místě.
V jednotlivcích se z družstva ČR nejlépe umístil J. Nečas (21)
13.9.2004
Méně známá nebo nová hřiště opravdu lepší hráče netáhnou.
Tentokrát přišlo na Senior Tour jen 27 hráčů a hráček, hrálo se v Nové Americe. Zvítězil Bohumil Holubec (GCHK) před domácím Petrem Jirešem a Petrem Drbalem (GCHK).

10.9.2004
Turnaje Senior Tour se pomalu chýlí k závěru.
Jeden z posledních se hraje v Nové Americe 11.-12.9.2004. Podle rozpisu se hraje s vyrovnáním ve společné kategorii.
Rozpis uvidíte zde...

10.9.2004
Zatím se stále počítá žebříček "starým" způsobem.
Aktualizován k 5.9.2004 je však jen v kategorii mužů, v ženách se vyskytla malá nesrovnalost, takže ženský žebříček bude aktualizován později.

8.9.2004
Kořenci se seniorská špička vyhnula velkým obloukem.
V první společné kategorii mužů a žen hrálo pouze 5 hráčů, další kategorie byly již obsazeny lépe. Za zmínku stojí výkon Jana Rudiše (SGCC), který v prvním kole uhlár 46 bodů a také ve své kategorii zvítězil. V dalších kategoriích zvítězili Jiří Svoboda (PGCB) a Lubomír Voska (GKBZ) .

7.9.2004
POZOR - tohle je opravdu DŮLEŽITÉ. Skupina seniorů - pánové
Nečas, Pospíšil, Prause, Schovánek zpracovala návrh nového systému výpočtu žebříčku. Na rozdíl od současného, kde o umístění rozhoduje odchylka, je tento zaměřen na zisk bodů za umístění a počet hráčů v turnaji. Podrobnější informace získáte zde... včetně ukázek obou typů žebříčku (jsou k mání na kliknutí v dolní části informace). A nebojte se zapojit do diskuze o obou těchto typech výpočtů žebříčku. Ta je možná v levém sloupci v odkazu "Diskuze". Zjistíte hned, jaké jsou názory a reakce a uvidíte celou posloupnost diskuze a vývoje nových návrhů.

6.9.2004
XII MEZINÁRORNÍ SENIORSKÉ MISTROVSTVÍ ČR
Česká seniorská golfová asociace spolu s Českou golfovou federaci uspořádala ve dnech 31.08 až 02.09.2004 na hřišti GR Karlovy Vary tradiční mezinárodní seniorské mistrovství ČR mužů a žen ve hře na rány.
Seniorského mistrovství ČR se zúčastnilo 87 seniorů a seniorek z ČR a 43 seniorů a seniorek ze zahraničí. Po předchozích deštivých dnech byla všechna soutěžní kola odehrána za příjemného teplého a slunečného počasí. Ve velké konkurenci zahraničních hráčů se prosadil Jiří Kodeš (GCPY), který se stal národním mistrem ČR před Janem Kunštou (RGCML) a Jaroslavem Hankem (GCKV) a v mezinárodní kategorii se umístil na druhém místě za J. Hardrem (GER) a před T. Collinsem (ENG).
V kategorii žen se národní mistryni stala Vlasta Peterková, před P. Novotnou a Z. Bálkovou která v mezinárodní kategorii obsadila třetí místo za K. Gumpert (GER) a H. Orlye (SVI).