29.8.2005
Na Mistrovství je přihlášen snad rekordní počet hráčů - 23 žen a 127 mužů!
V mužích je 48! cizinců a v ženách je hráček cizích zemí 8. Rita Ruland z Německa je jasnou papírovou favoritkou, ale míček je kulatý. V mužích je šance na titul vyrovnanější, hendikepové rozdíly jsou minimální. Uvidíme.

29.8.2005
Série turnajů Senior Tour 2005 se pomalu chýlí ke konci, jedním z posledních je Slavkov.
Hraje se 6.-7.9., rozpis turnaje najdete zde...

26.8.2005
K nahlédnutí je nový žebříček, platný ke dni 21.8.2005. Klikněte zde...

24.8.2005
Celkem 30 hráček a hráčů odehrálo turnaj v Nové Americe.
Nejlepší senioři zde, kromě Honzy Schovánka (GCS) , chyběli, takže jako "papírový" favorit předvedl své kvality a vyhrál výkonem 163 ran. Ale velmi těsně o jednu ránu před Viktorem Ludvíkem (GCHK) a o 9 ran před třetím Jiřím Slívou (GCJ).
V ženách hrály jen 4 hráčky, zde si suverénně počínala Eva Tichá (GKAB), která celkovým číslem 188 zvítězila o téměř 50 ran před Vladimírou Svobodovou (GCBJ) a Jiřinou Filipovičovou (GKAB).
Kompletní výsledky jsou zde...
A nezapomeňte, 30.8. začíná Mistrovství republiky!

17.8.2005
Několika fotkami se vracíme k minulým akcím.

Takhle to vypadalo v Anglii na Mistrovství Evropy

A tohle je na K+K Monarchie Trophy

15.8.2005
Mistrovství Evropy a Evropský pohár šestičlenných seniorských družstev se uskutečnilo ve dnech 8.- 12. srpna 2005 na hřištích Frillford Heath u Oxfordu v Anglii.
Do turnajů vyslalo svá družstva 20 státu (Maďarsko nemělo zastoupení v ME).
Výprava reprezentantu seniorů ČR spolu s doprovodem odcestovala do Anglie autobusem.
Družstvo ČR v soutěži o ME startovalo ve složení:
Jan Kunšta, Jan Schovánek, Bohumil Pospíšil, František Münster, Věroslav Rajchrt a Jiří Kodeš.
V soutěži o Evropský pohár reprezentovali ČR:
Petr Štangl, Jan Nečas, Pavel Mergl, Jaromír Fuchs, Petr Rubáš, a Jaroslav Dusílek.

Obě hřiště na kterých se hrály soutěže ( klub Frillford Heath má ve svém areálu tři 18. jamková hřiště ) byly poznamenány nedostatkem vláhy.
Po celou dobu tréninku i soutěží bylo v Anglii velmi příjemné teplé počasí bez deště.

V ME zvítězilo družstvo Itálie, družstvo ČR skončilo na 8. místě.
Umístění jednotlivců hráčů ČR na ME:
Jan Kunšta – 26., Jiří Kodeš – 27., Jan Schovánek – 63., Bohumil Pospíšil – 73., Věroslav Rajchrt - 81.
a František Münster – 85.
V Evropském poháru zvítězilo družstvo Španělska. Družstvo ČR se umístilo na 10. místě.
Umístění jednotlivců hráčů ČR v Evropském poháru:
Pavel Mergl – 17., Petr Rubáš – 31., Jan Nečas - 37., Jaroslav Dusílek - 74., Jaromír Fuchs – 78., a Petr Štangl – 85.

15.8.2005
Poslední kontrolu výkonnosti před Mistrovstvím můžete mít v Nové Americe.
Tam se hraje o tomto víkendu další turnaj Senior Tour 2005. Přihlásit se lze do 19.8. a rozpis je tady...
Mezinárodní mistrovství seniorů 2005 bude opět v Karlových Varech, hrát se budou tři kola od 30.8. a přihlásit se můžete do 26.8. Rozpis mistrovství je zde...

8.8.2005
Žebříček po turnaji v Hluboké je k nahlédnutí zde...

8.8.2005
Několikatýdenní přestávka v aktualizaci stránek byla způsobena dovolenými.
Takže se to pokusíme nyní alespoň trochu napravit.
30.-31.7 Po 1. lize mužů a žen a 2. lize žen se na Hluboké uskutečnil třetí ryze sportovní turnaj SENIOR TOUR. Velice rádi jsme na Hluboké přivítali naši seniorskou špičku. Opět se potvrdilo, že zdánlivě lehké rovinaté hřiště má své záludnosti. Zejména velké množství vodních překážek umístněných převážně na dopadových plochách dělalo některým  hráčům potíže. Přestože nedělní druhé kolo bylo neustále provázeno dešťovými přeháňkami, přineslo dost hráčů lepší výsledky než v kole prvním a tak senioři dokázali, že stále umí.
Hřiště bylo na tento turnaj dobře připraveno ( alespoň jsme nezaznamenali žádné stížnosti) a i celková atmosféra turnaje byla příjemná.
Jako hlavní rozhodčí turnaje a STK GKHNV jsem byl velice rád, že se tato seniorská tour na našem hřišti uskutečnila a byl bych rád kdyby i v příštím roce ve svém seriálu turnajů senioři na Hlubokou zavítali .
příspěvek zaslal: Ladislav Červený
Kompletní výsledky zde...

Ve dnech 1. až 4. srpna 2005 se uskutečnil šestý ročník K + K Monarchie Trophy v Rakouském lázeňském a golfovém středisku Stegersbach.
Seniorského turnaje se zúčastnily týmy České republiky, Maďarska, Slovinska, Rakouska a nově pozvaných seniorů Slovenska.
Turnaj se podle nového modelu hraje ve skupině brutto a netto na stablefordové boby v šesti členných družstvech.
Tým České republiky reprezentovali v brutto soutěží:
J. Hanek (GCKV), B. Pospíšil (GCP), J. Stiler (RGKML), T. Teissing (GCK), J. Janík (PGCO) a L. Pužej (RGCML).
v netto soutěži:
J. Prause (PGCO), P. Štebel (GCKV), J. Neudrt (GCP), S. Prauzek (PGCO), J. Mrůzek (RGCML) a R. Matolín (GCKV).
Hrané hřiště je náročné na dlouhé přechody a značné výškové rozdíly. Pořadatelé proto umožnili všem účastníkům používat vozíky.
Počasí na tréninkový a první hrací den bylo krásné letní , ale další dva hrací dny bylo deštivo.
Tým české republiky si podstatně vylepšil své umístění v soutěží z minulého ročníku. V brutto soutěži zvítězilo družstvo Rakouska před ČR, Slovenskem, Slovinskem a Maďarskem.
V netto soutěži zvítězilo družstvo Slovenska, před ČR, Slovinskem, Maďarskem a Rakouskem.