30.8.2004
Mezinárodní mistrovství seniorů Rakouska.
Rakouska seniorská golfová asociace oslavila 40 výročí od svého založení na XIV. Mezinárodním mistrovství seniorů Rakouska,které se uskutečnilo ve dnech 19.-21. srpna 2004 na hřišti GC Dachstein - Tauern nedaleko Schladmingu.
Hřiště navržené Bernhardem Langrem je umístěno v malebném údolí horských masivu Alp s množstvím velkých vodních a pískových překážek.
Mistrovství se zúčastnilo více než 143 seniorů z jedenáctí zemí.
Z ČR přijeli na rakouské mistrovství senioři GC Karlovy Vary (R. Matolín), RGC Mariánské Lázně (J. Kristlík, P. Štangl, J. Mrůzek a G. Kolln), PGC Ostrava (J. Prause, S. Prauzek), GC Poděbrady (J. Kodeš, J. Kuzl, V. Posejpal) a GC Praha (J. Neudert).
Po dvou kolech se do finále (80 hráčů) probojovali jen Jiří Kodeš, Josef Kristlík a Petr Štangl.
Finále – třetí kolo bylo poznamenáno nepřízní počasí a přesunutým startem o více než 4 hodiny.
Stableford pro hráče, kteří se nedostali do finále byl zrušen.
Mezinárodním seniorským mistrem Rakouska se pro rok 2004 stal B.Wimmer (SRN), před T.Barnardem (JAR) a H.Giesenem (SRN), J. Kodeš skončil 19., P. Štangl 30. a J.Kristlik..50

23.8.2004
Do Svobodných Hamer se sjelo poměrně málo seniorů.
Chyběli zde především hráči, kteří jsou v popředí hendikepově i žebříčkově. V ženách zvítězila Věra Konečná (GKAB) výsledkem 226 ran, v mužích Karel Forejtek (GCCSH) podal výborný výkon (183 ran) a porazil většinu "papírově" silnějších soupeřů.
Kompletní výsledky zde...

23.8.2004
Tak máme k dispozici nový žebříček,
je k datu 11.8., tedy po turnaji v Karšltejnu. Podívat se na něj můžete například zde...

17.8.2004
Seniorské mistrovství je za dveřmi.
V Karlových Varech se bude hrát 31.8.-2.9. již XII. Mezinárodní mistrovství seniorů České republiky mužů a žen ve hře na rány. Zúčastnit se může jen 130 hráčů a hráček, muži do hendikepu 18.0, ženy do 24.0,  hrací poplatek je 1500,- včetně tréninkového kola.
Na rozpis se můžete podívat zde...

13.8.2004
Seniorka v Karlštejnu byla omylem vypsána jako stableford.
Z toho důvodu zatím nezveřejňujeme výsledky, které jsou nutné pro výpočet bodů do žebříčku. Jakmile budou upravené výsledky zpracovány, samozřejmě je ihned zveřejníme.

13.8.2004
Jan Schovánek mezinárodním seniorským mistrem Slovenska
Ve dnech 28. až 30. července se na 18jamkovém hřišti v Tálech v Nízkých Tatrách konalo seniorské mezinárodní mistrovství Slovenska. Zúčastnilo se jej kromě „domácích“ hráčů a hráček také více než 20 českých seniorů a seniorek a zhruba po desítce hráčů z Rakouska a Slovinska, celkově hrálo přes 80 účastníků. Mistrovství tedy mělo vpravdě mezinárodní charakter. Turnaj, výtečně zvládnutý organizačně a společensky, byl bohužel poznamenán vytrvalým deštěm po oba hrací dny. V polovině druhého kola musela být hra dokonce přerušena na dvě hodiny, protože jamkoviště už byla zaplavena nad hranici hratelnosti. Naštěstí déšť ustal a soutěž se mohla dohrát. Za těchto podmínek je nutno zvláště vyzdvihnout výkon Jana Schovánka, který zvítězil výborným počtem 79+81 ran s převahou nad zbytkem startovního pole. Na druhém místě skončil Jan Nečas. Národním mistrem Slovenska se stal Viliam Maroš s počtem 186 ran, mistryní Slovenska pak Mária Roháčová.

3.8.2004
Již 10.8. pokračuje "seniorka" v Karlštejnu,
kde je pro seniory i po celý golfový týden zvýhodněné fee 600,-/den, 21.8. následují Svobodné Hamry.

3.8.2004
Již osmým dílem pokračovala Senior Tour 2004 v Darovanském Dvoře.
Počasí se moc nevyvedlo, ale na některých výsledcích to moc poznat nebylo. Výborné druhé kolo na 72! ran zahrál Honza Kunšta a také turnaj vyhrál součtem 152, v ženách měla nejlepší výsledek Radslava Arnsteinová, zahrála turnaj na 197 ran.

2.8.2004
SENIOR TOUR 2004 ČSGA pokračoval turnajem v Kravařích

Za příznivého letního počasí, na kvalitně připraveném hřišti a v dobrém kolektivu organizátorů, kteří připravili pro všechny účastníky turnaje domácí prostředí, se uskutečnil další z tradičních turnajů SENIOR TOUR 2004 v Kravařích.
Turnaje se zúčastnilo 18 seniorů a 5 seniorek.Vyrovnané a kvalitní výsledky jednoho z předních hráčů seniorského žebříčku ČR a znalost hřiště domácí hráčky slavily úspěch v turnaji.V kategorii seniorů zvítězil Jan Kuzl (GCPY) a ženách domácí Terezie Melecká (ZGCK)