26.6.2006
Nezapomeňte na další turnaj, hraje se v zámeckém parku v Kravařích a počet hráčů je omezen!
Takže kdo dřív přijde, ten hraje!
Rozpis turnaje zde...

26.6.2006
Horké letní dny přilákaly do Bechyně 43 hráček a hráčů hráčů.
V první ženské kategorii zvítězila přesvědčivě Eva Tichá  (GKAB) výkonem 180 ran a v mužích Bohumil Pospíšil (GCP) 152 ran, oba s velkými náskoky před druhým v pořadí. V druhých kategoriích, hraných jako stableford, vyhrála Květoslava Mayerová (GCBŘ) a Miroslav Fantyš (KGCM). V poslední mužské kategorii se těšil vítězstvím Aleš Ulm (KGCM).
Kompletní výsledky zde...

26.6.2006
Několika fotografiemi se vracíme k proběhlému MČR družstev.

20.6.2006
K dispozici jsou nové žebříčky - standardní žebříček seniorské túry i nominační žebříčky na ME. Klikněte si v levém menu na Žebříček

19.6.2006
Seniorské mistrovství družstev skončilo úspěchem družstev RGC Mariánské Lázně, zajistili si první místa jak v ženách, tak v mužích.
IX. Mistrovství české republiky seniorských klubových družstev mužů a žen se uskutečnilo 16.-18. června 2006.

Dvacet klubových družstev mužů hrálo na hřišti PGC Ostrava a sedm klubových družstev žen na hřišti ZGC Kravaře.
Soutěže se zúčastnilo mužů 109 mužů a 30 žen.
První soutěžní den ve hře na rány - Memoriálu Petra Šebíka v kategorii mužů zvítězil P. Hoffman (GCKV), před J. Nečasem (GCK) a J. Dusílkem (PGCO). Nejlepší netto výsledek J. Dusílek (PGCO).
V kategorii žen zvítězila V. Peterková(GCKV), před H. Janoudovou RGCML) a A. Víttovou (PGCO).
Nejlepší netto výsledek A. Janíková (PGCO).

7. GC Poděbrady

V jamkové hře mužů se hrála tři soutěžní kola - jedna dvouhra a dvě čtyřhry.

Celkové pořadí v MČR seniorských klubových družstev mužů:
2. GC Praha „A“
3. GC Karlovy Vary „A“
4. PGC Ostrava „A“
19. GC Brno
20. GC Svobodné Hamry

V jamkové hře žen se hrála tři soutěžní kola - dvě dvouhry a jedna čtyřhra.

Celkové pořadí v MČR seniorských klubových družstev žen:

1. RGC ML „A“ (Keplová, Štangl, Pištěk, Janoudová)
2. PGC O „A“ (Průšová, Sikorová, Vittová, Kašová)
3. GCPY (Pfannenstielová, Balcarová, Šumanová, Teissingová, Němcová)
4. ZGCK (Melecká, Císařová, Konieczko, Konderlová, Mikolajková)
5. GCKV (Peterková, Heřmanská, Macháčková, Balková)
6. PGCO „B“ (Záškolná, Svobodová, Bauerová, Janíková)
7. RGCML „B“ (Mrůzková, Johánková, Benešová, Neubauerová)

15.6.2006
Slavkovský turnaj završil svými koly dostatečný počet kol i pro nominační žebříček na ME.
Na turnaji chyběli nejlepší s minulého turnaje v Mariánských Lázních, ale na kvalitě to jistě neubralo. A opět vítězili "papíroví" favorité. V ženách to byla Kamila Pobudová (GCK, 172 ran) a Hana Chmurová (ZGCK, 75 bodů), v mužích potvrdil roli favorita Honza Schovánek (GCS, 164 ran), i když je těsně o jednu ránu před dotahujícím Tomášem Tessingem. V další mužské kategorii zvítězil Tomáš Papírní (GCB) ziskem výborných 80! bodů.

Nezapomeňte přijet i na další turnaj do Bechyně! Hraje se již za týden 24.-25.6.

12.6.2006
K dnešnímu dni je již odehrán potřebný počet kol do letošního žebříčku.
Prozatím jsou k dispozici žebříčkové výsledky mužů, vede Honza Kunšta těsně před Honzou Schovánkem.
Kompletní žebříček je zde...
Současně máme k dispozici zatím průběžný nominační žebříček. Zde ještě nejsou odehrány všechny kvalifikační turnaje, takže se pořadí bude určitě měnit.
Nominační žebříček zde...

11.6.2006
Přihlášky na družstva stále nejsou uzavřeny - odhlásilo se družstvo Staré Boleslavi, přihlásil se GC Konopiště a GC Semily.

11.6.2006
Ve dnech 8. -9. června 2006 se na golfovém hřišti GC TATA uskutečnilo VIII. Mezinárodní mistrovství seniorů Maďarska
, kterého se mimo domácích hráčů zúčastnili i senioři a seniorky z ČR, Rakouska, Slovinska a Slovenska.
Turnaj doprovázelo příjemné letní počasí.
Z ČR na turnaj přijeli hráči GC Poděbrady - J. Kuzl, V. Posejpal a z PGC Ostrava - A. Janíková, J. Janík, J. Prause a S. Prauzek.
Turnaj kterého se zúčastnilo 57 seniorů a 17 seniorek byl hodnocen ve dvou HDC kategoriích.
Mezinárodním mistrem Maďarska pro rok 2006 se stal V.Wilfried z Rakouska a G.Wolf.
V kategorii mužů s HDC 0 – 13,9 byl hodnocen – J. Janík 10., J. Kuzl 12., J. Prause 13 a S. Prauzek 14.
V kategorii mužů s HDC nad 14,0 se na třetím místě umístil V. Posejpal.
V kategorii žen byla A. Janíková 11.

Při závěrečném vyhodnocení turnaje účastníci uctili minutou ticha velmi oblíbeného nedávno zesnulého několika násobného mistra Maďarska Jiřího Kodeše.

11.6.2006
VOLVO  SENIORTOUR v Mariánských Lázních.
Ve dnech 6.a 7. Června se za chladnějšího ale suchého počasí odehrál další turnaj v rámci SENIORTOUR 2006. Za zrušený turnaj v Plzni – Dýšina byl určen jako kvalifikační. Jen tři výsledky pod „80“ ve dvou dnech – Petr Hoffman 77, Honza Kunšta 78 a Jiří Dvořák 79 ukazují, že hřiště v Mariánkách je dost obtížné. Nebo to zavinily 3 šestky v datumu? První kolo se totiž odehrálo 06.06.06.
Z 224 přihlášených mužů a žen hrálo 212 v kat. 0 – 26,4  , 12 v kat. 26,5 – 396 a nikdo v kat.37 – 54. Je zřejmé že v kat. 0 – 26,4 na rány BTTO, by se měl hdc.limit snížit tak, jak bylo navrhováno seniory RGCML v diskusi před konferencí ČSGA v únoru 2006.

5.6.2006
Termín Mistrovství seniorských družstev se blíží!
Nezapomněli jste přihlásit své družstvo? Ještě sice je trochu času, ale přihláška na poslední chvíli může zkomplikovat pořadatelům organizačně komplikovanou akci. K dnešnímu dni jsou zatím přihlášena tato družstva:
Ženy - RGC Mariánské Lázně A,B, PGC Ostrava A,B
Muži - RGC Mariánské Lázně A,B,  GC Stará Boleslav, PGC Ostrava A,B, GC Austerlitz, GCC Praha, GC Brno, GC Hradec Králové, GC Praha A,B, GC Auto Brno, GC Svobodné Hamry, GC Poděbrady

5.6.2006
Ve Svratce se odehrála o víkendu další část Volvo Senior Tour.
Slušná účast i bez těch úplně nejlepších zajistila v tradičně domáckém prostředí zajímavý turnaj. Obsazeny byly všechny vypsané kategorie. V jednotlivých kategoriích zvítězili: Eva Císařová, Vladimíra Svobodová, Jan Kuzl, Karel Kapr, Martin Jansa.
Svratecké hřiště bylo poměrně promočené, což mělo tu výhodu ,že držely grýny. Krátká přeháňka neodradila  hráče od dobrých výkonů vedoucích až ke snížení hendikepů. Ve Svratce byla oceněna i kategorie super seniorů pohárem ( viz foto). V ostatních  kategoriích byly předány diplomy ČSGA a ceny sponzora turnaje ITECO Brno.

Pokračování túry je na hřišti ve Slavkově 13.-14.6.

2.6.2006
Výpadek turnaje v Dýšině neumožnil odehrát nominační kola pro ME a EP, a tak jej nahradí turnaj v Mariánských Lázních, který bude odehrán jako nominační. Hraje se 6.7.6.2006.