POZOR! - změna v kalendáři: Senior Tour v Ropici se hraje 20.-.21.9. !!!

Několika fotografiemi se vracíme k Mistrovství družstev

Pro potřeby reprezentace se počítá nominační žebříček,
kdy musí hráči odehrát nejméně 9 výsledků na daných hřištích, z toho 7 nejlepších se počítá do žebříčku.
Aktuální nominační žebříček je k nahlédnutí zde...

24.6.2005
Devátý turnaj SENIOR TOUR 2005 a poslední - pátý nominační turnaj mužů pro ME v Anglii se uskutečnil 21. a 22. června 2005 na hřišti PGC Čeladná
. Sportovně velmi náročné hřiště dostatečně ověřilo fyzickou výkonnost i psychickou odolnost 50. seniorů a 7. seniorek.
V brutto kategorii mužů zvítězil Jiří Kodeš (GCPY), před Janem Schovánkem (GCS) a Věroslavem Rajchrtem (GKL). V netto kategorii  mužů zvítězil Věroslav Rajchrt (GKL), před Jiřím Kodešem (GCPY) a Janem Pfannenstilem (GCS).
V brutto kategorii žen vyhrála Kamila Pobudová (GCK), před Helenou Janoudovou (RGCML) a Staňkou Del Faverovou (DGCS).
  V netto kategorii bylo pořadí Kamila Pobudová (GCK), Staňka Del Fáberová (DGCS), Helena Janoudová (RGCML)
Kompletní výsledky netto I brutto zde...

23.6.2005
Žebříček po Čeladné najdete i tady...

20.6.2005
Pátek a celý víkend byl v Šilheřovicích věnován Mistrovství ČR seniorských družstev.
V pátek se hrála kvalifikace na rány a zúčastnil se jí rekordní počet družstev - 19 v mužích a 6 v ženách! V ženách zahrálo nejlépe kvalifikaci družstvo RGC Mariánské Lázně o 23 ran (377) před GC Karlovy Vary. V mužích vyzněla nejlépe kvalifikace pro Golf Club Praha o 3 rány (418) před domácím PGC Ostrava A. Ale kvalifikace není to nejdůležitější, rozhodující je další hra na jamky. A pořadí se opravdu zamíchalo, senioři mužstva RGC Mariánské Lázně (v kvalifikaci třetí) vyhráli co se dalo a po právu zvítězili. Na druhém místě skončil Golf Club Praha a třetí, možná trochu překvapivě, Golf Club Ještěd. Pro domácí hráče se místo na stupních vítězů nenašlo.
Mariánskolázeňské ženy napodobily družstvo mužů a také ony sehrály vítězná utkání, kdy neprohrály ani jeden zápas a to je nakonec přivedlo na zlatý stupínek. Druhé místo obsadil GC Karlovy Vary a třetí příčku PGC Ostrava A.
Kompletní podrobné výsledky najdete zde...

15.6.2005
Mistrovství seniorských družstev začíná v pátek kvalifikačním kolem.
Je přihlášeno asi 135 hráček a hráčů z mnoha klubů. Start je proto posunut na 7:30, startovní listina je k dispozici zde...

15.6.2005
V Čeladné ve dnech 21.-22.6. pokračuje Senior Tour.
Podrobný rozpis zatím k dispozici není, přihlášení však je již možné na serveru ČGF. Fee bude za 700,-Kč/den a vklad do turnaje 300,-Kč.
Pokud zatím nemáte ubytování, tak zavolejte Penzion Golf tel.: 558 684 115 nebo mejlujte recepce@penziongolf.cz

13.6.2005
První žebříček pro letošní rok je k dispozici!
Je odehrán již dostatečný počet turnajů, takže se dá spočítat nový žebříček, který je pro letošní rok veden trochu jinak, než v minulosti. Zatím se v něm hodně hráčů sice neobjevuje, ale každým dalším turnajem se bude počet hráčů zařazených do žebříčku zvyšovat. Právě zveřejněný je ten nejaktuálnější, platný ke dni 13.7.
Takže nový žebříček je zde...

13.6.2005
V bechyni se hrála další "seniorka", 38 seniorek a seniorů hrálo tentokrát zase na brutto výsledky.
V sobotu se hrálo pod zamračenou oblohou, odpoledne trochu sprchlo, ale nijak významně. Pršelo, a to dost v noci na neděli, a na hřišti to bylo znát. V neděli však již bylo ideální počasí, ani zima, ani vedro, bez větru.
 Po prvním dnu bojovali tři první s 81 ranami o celkové vítězství, Nakonec zvítězil Petr Rubáš (GCP, 170), který jediný dokázal oba výsledky stlačit pod 90 ran. V druhé mužské kategorii vyhrál Karel Babánerk (1.JČB,197). V ženách zvítězila Radslava Arnsteinová (1.JČB) o jednu ránu výsledkem 202 ran.

Účast nebyla oproti předchozím turnajům veliká, ale jak říkáme my golfisti, nemusí pršet, jen když kape.
Kompletní výsledky zde...

První den a první čtveřice

Nejlepší trojice v kategorii muži 0-18

sporťák z Týdeníku Táborsko Petr Hofbauer zpovídá Pavla Tichého

A tady se musela ještě spousta věcí dořešit

10.6.2005
Mezinárodního mistrovství seniorů  Maďarska v Tatě se ve dnech 2. a  3. června 2005
se zúčastnila i početná skupina seniorů z GC Poděbrady, GC Karlovy Vary a GC Darovanský dvůr .
V brutto kategorii HDK 0 – 13,9 zvítězil Jiří Kodeš (GCPY), před K.R. Bezem (SRN) a V. Marosem (SR), J.Kuzl (GCPY) – 9., R. Komas (GCDD) 19., P. Štebel (GCKV) – 22. a V. Koráb (GCKV) -  26.
V brutto kategorii HDC 14 – 28 zvítězil V. Nitro (SR), J.Černý (GCPY) a V. Posejpal (GCPY) byli na děleném 5. místě, L.Vodrážka (GCPY) – 18., A. Vašíček (GCPY)- 20.  a R. Matolín (GCKV) 26.
Hrálo se na dobře připraveném hřišti a za hezkého počasí

10.6.2005
Ve dnech 7.-8. Června 2005 se odehrál již třetí kvalifikační turnaj v rámci SENIOT TOUR 2005
.
Do Mariánských Lázní přijelo rekordních 145 hráčů z celé republiky, z toho 32 žen.Všechny překvapilo i na Mariánky extrémně špatné počasí. Ráno v 8 hodin při zahájení turnaje byly na teploměru pouze 3 o C a v poledne 8 o C, k tomu nárazový vichr, déšť a dokonce padaly i kroupy. Když k tomu přidáme hustý rough, střižený sice na výšku 8 cm, ze kterého se nedá hrát nízkými holemi a pomalou hru, tak se nabudeme divit tomu, že bylo velmi obtížné uhrát svůj handicap.
Pouze tři výsledky pod „80“ ve dvou dnech – Honzy Kunšty 76, Jirky Kodeše 76 a Honzy Schovánka 77 o tom také svědčí.
Nemohu si odpustit malou úvahu o již zmíněné pomalé hře. Při 1.kole jsem stál na 10.jamce, když docházely 1.flity.Ten 1. došel přesně v limitu 2 hodiny a 20 minut, ale už druhý a třetí došly v pohodě o 1/2 hod. později.
Za nimi se stálo a čekalo. Hrál jsem v 10.flitu za nimi a trvalo to 5 a 1/2 hodiny.Ve druhém kole se startovalo v opačném pořadí od 72. místa. Šel jsem také v 10.flitu ale o 30 minut méně. Myslím si , že někteří senioři přehánějí snahu o získání reprezentačního saka až natolik, že porušují základní pravidla etikety a neberou ohled na ostatní účastníky turnaje.
Vyplývá z toho to, že obvykle nezdržují hru pouze hráči s vysokým handicapem. Lekce etikety by prospěla všem.